ODPOCZYWAJCIE Z NAMI EKOLOGICZNIE !!! JUŻ ZA TYDZIEŃ STARTUJEMY Z ODPOCZNIJ OD FOTELA Z EKOLOGIĄ !

Wspólnie z NADLEŚNICTWEM, UMKS Kwidzyn oraz EKO-INICJATYWĄ rozpoczynamy 7 edycję imprezy BĄDŹ AKTYWNY – POBIEGNIJ LUB POMASZERUJ – ODPOCZNIJ OD FOTELA. Tradycyjnie przygotowaliśmy 6 spotkań na świeżym powietrzu w najbliższych miesiącach ( 17-18 II 2024, 2-3 III 2024, 16-17 III 2024, 23-24 III 2024, 6-7 IV 2024, 20-21 IV 2024 ). Mamy dobrą wiadomość dla miłośników leśnych przygód. Zaprosiliśmy do współpracy WIELKĄ MIŁOŚNICZKĘ PRZYRODY Panią Ewę Romanow-Pękal, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, a która jak zawsze zarazi Was dobrą energią i przybliży wiele ciekawostek ekologicznych. Zaglądajcie na www.facebook.com/ewa.romanowpekal 🙂

W załącznikach regulamin 7 edycji BĄDŹ AKTYWNY – POBIEGNIJ LUB POMASZERUJ – ODPOCZNIJ OD FOTELA. Najważniejsze zasady: udział jest bezpłatny i nie trzeba się wcześniej zapisywać; medal wręczamy za 3 ukończone trasy z sześciu; atrakcyjną nagrodę dorzucamy za 5 zaliczonych spotkań; w wyznaczonym terminie (zawsze sobota lub niedziela o dowolnej godzinie) samodzielnie startujemy ze wskazanego parkingu z banerem start-meta; indywidualnie pokonujemy wyznaczoną trasę spacerem, marszem lub biegiem; w tej imprezie nie liczymy wyników – ważny jest tylko udział na zaliczenie; przesyłamy potwierdzenie (z zegarka lub telefonu) zaliczonej aktywności na dr@kcsir.pl każdorazowo do wtorku po weekendzie startowym.

ZACZYNAMY OD MOCNEGO UDERZENIA – WYBIERZEMY SIĘ TUŻ ZA WISŁĘ Uznaliśmy, że warto trochę się poświęcić i podjechać do naszych sąsiadów zza Wisły, gdzie 17-18 lutego 2024 będzie na Was czekała „MOCNOATRAKCYJNA KRÓLOWA TRAS” – 6,3 km przy leśniczówce Pólko. Wszyscy znawcy tematu potwierdzają, że zostaniecie niesamowicie zaskoczeni i zauroczeni walorami przyrodniczymi.

Konkurs na spostrzegawczość od UMKS: W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na załączonej mapie jako Pk1 i Pk2 (do odszukania na 2 km i 5 km przy trasie), ustawione będą dwa punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy kto do środy 22.02.2024 prześle na adres t.muller@umkskwidzyn.pl zdjęcia przy obu wyznaczonych punktach z wyraźnym numerem umieszczonym na taśmie, weźmie udział w losowaniu 2 pakietów gadżetów ufundowanych przez Gminę Kwidzyn, w tym książką z przepisami kulinarnymi „Powiślański Stół Wielkanocny”. Odbiór w siedzibie wydawcy książki Vega Studio Adv. przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie. Informacja dla osób, które potrzebują mapkę o wyższej rozdzielczości niż z naszego fb – napiszcie prośbę na dr@kcsir.pl – prześlemy takie do wydruku. Zapraszamy do rozpoczęcia z nami fajnej przygody i systematyczny udział w aktywnościach na świeżym powietrzu.